MČSR v silovém trojboji Púchov – 8.4.2016

Dne 8. dubna 2016 se náš oddíl zúčastnil svých historicky prvních závodů, které se konaly ve slovenském Púchově zhruba půl hodiny cesty od hranic s Českou republikou. Jednalo se o Mistrovství České a Slovenské republiky v silovém trojboji a pro mnohé z nás to byly úplně první závody.

Čas odjezdu byl stanoven na půl šestou ranní od kulturáku v Jedovnicích. Kupodivu jsme se všichni v tento čas zdárně sešli a tak po naložení veškeré bagáže jsme něco po půl šesté mohli vyrazit. Ač bylo škaredé počasí a většina z nás byla unavená po probdělé noci plné nervů a očekávání, tak v autě panovala skvělá nálada okořeněná spoustou vtípků a připomínek na adresy jednotlivých členů. Cesta nakonec utekla celkem rychle a i přes drobné peripetie s hledáním sportovní haly v Púchově jsme nakonec zdárně dorazili na místo.

Ihned po vstupu do haly jsme všichni zamířili rovnou do místnosti kde probíhalo vážení. Nakonec jsme se všichni zdárně vešli do své váhové kategorie – někdo s rezervou několika kilogramů, někdo s rezervou pár desítek gramů. Po vážení nás čekalo už jen teplé místo v hledišti, kde jsme všichni začali do sebe ve velkém tlačit všemožné jídla, sladkosti a džusy – hlavně aby bylo v těle dostatek energie na výkon.

Dopolední část

První z nás závodil Kamil Ševčík (muži do 82,5 kg). Kamil začínal prvním pokusem na dřepu s hodnotou 190 kg což v pohodě zvládl. Zvládl i druhý pokus, ač s menšími problémy, který činil 200 kg. Třetí pokus o váhu 205 kg bohužel Kamilovi nevyšel, ale i tak to stačilo na průběžné 2. místo. Hned po Kamilovi nastoupil ke svým pokusům na dřep Petr Fojt (dorost 17-19 do 90 kg), který byl na svých vůbec prvních závodech. První pokus o 180 kg bohužel nevyšel, ovšem druhý pokus se stejnou váhou už zvládl s přehledem a třetím pokusem navýšil svůj výkon na 190 kg což stačilo na průběžné 3. místo.

petr_puchov

Po menší pauze následovala další disciplína – benchpress. Zde Kamil začínal pokusem o hodnotě 125 kg, který opět s přehledem zvládl. Druhý pokus – 132,5 kg – dal také bez větších problémů. Třetí pokus, který činil 135 kg už bohužel Kamil nezvedl, nicméně i tak byl stále průběžně druhý se solidním náskokem na soupeře. Po Kamilovi se v této disciplíně představil také Petr. První pokus – 95 kg – zvládl také s přehledem. Druhý pokus o hodnotě 102,5 kg už byl celkem na krev (ale také platný) a tak třetí pokus (107,5 kg) už šel zkusit pouze z povinnosti.

Třetí a poslední disciplínou pro oba kluky byl mrtvý tah. Oba dva si drželi solidní průběžné umístění a tak stačilo jen nic nepokazit a úspěšně dokončit i tuto disciplínu. První se opět představil Kamil a to s pokusem 210 kg, který zatáhl s obrovskou lehkostí. Druhý pokus – 225 kg – už byl o něco těžší ale i tak ho Kamil zvládl s velkým přehledem. A jak už bylo ten den tradicí, tak ani u mrtvého tahu Kamilovi třetí pokus o hodnotně 230 kg nevyšel. Po Kamilovi se opět představil Petr a to s prvním pokusem 180 kg, který byl hodně pod hranicí jeho možností a tak ho Petr zvládl s velkým přehledem. Druhý pokus – 210 kg – už byl o něco těžší ale i tak mohl Petr na tabuli vidět 3 bílé značky což znamenalo good lift. Třetí pokus – 220 kg – sice Petr zvládl, ovšem ne způsobem, který by byl v souladu s pravidly silového trojboje a tak se nemohl počítat do závěrečného totalu.

Výsledky dopolední části:
Petr Fojt 
 SQ 190 kg, BP 102,5 kg, DL 210 kg – TOTAL 502,5 kg
Kamil Ševčík – SQ 200 kg, BP 132,5 kg, DL 225 kg – TOTAL 557,5 KG

Po delší pauze která následovala po dopolední části mohli pořadatelé přistoupit k samotnému vyhlášení výsledků dopolední části. Kamil ve své kategorii do 82,5 kg obsadil mezi konkurencí čtyř borců krásné 2. místo s totalem 557,5 kg. Petr pak skončil třetí ze šesti borců se závěrečným totalem 502,5 kg.

kamil_puchov

Odpolední část

V odpolední části se jako první z našeho oddílu představil David Gryc v kategorii mužů do 90 kg. Na první pokus ve dřepu si nechal na činku naložit 185 kg což zvládl s velkým přehledem stejně jako druhý pokus o hodnotě 195 kg. Třetí pokus (202,5 kg) bohužel Davidovi nevyšel, ale chybělo velmi málo aby i po tomto pokusu svítili na tabuli tři bílá světla. Po Davidovi se v této disciplíně představili také bratři Rosťa Dominik Hořavovi. První z jmenovaných v kategorii dorostenců 17-19 let do 100 kg a druhý v kategorii dorostenců 13-16 do 100 kg. Rosťa předvedl na dřepech naprosto suverénní výkon, kdy se po úspěšných pokusech 180, 195 a 215 kg vyhoupl na průběžnou první příčku. Dominik předvedl také velmi solidní výkony a to pokusy 170, 180 a 190 kg – i v tomto případě byly všechny tři úspěšné a také Dominik byl o této disciplíně suverénně první v průběžném pořadí jeho kategorie.

 

Následoval bench press – pro někoho oblíbená disciplína, pro někoho méně. Nejprve se opět představil na pódiu David, který si na první pokus nechal naložit 135 kg, které zvládl s velkým přehledem. Jeho druhý pokus, který činil 142,5 kg a byl také úspěšný, už byl na hranici jeho možností a proto se rozhodl ke třetímu pokusu již nenastoupit. Poté se představil Dominik, který předvedl úspěšné pokusy s váhou 100 a 110 kg. Třetí pokus – 115 kg – mu bohužel nevyšel, nicméně i nadále si suverénně držel průběžné první místo. Rosťa byl v benchpressu o něco úspěšnější než jeho mladší bratr – po dvou úspěšných pokusech (110 a 120 kg) si nadále držel solidní 2. místo v průběžném pořadí.

david_puchov

Poslední disciplínou celého dne a také poslední možností jak zvrátit výsledek bylo zápolení v mrtvém tahu. Zde David s přehledem zatáhl 210 i 220 kg a chybělo málo aby i třetí pokus (225 kg) byl úspěšný. Naprosto suverénní výkon v mrtvém tahu pak předvedl Dominik Hořava, který si po extrémně lehkém openeru 180 kg nechal naložit 200 kg, což také zvládl s velkou rezervou. Třetím pokusem pak stanovil národní rekord o hodnotě 207,5 kg, který vzápětí vylepšil ještě čtvrtým pokusem s váhou 212,5 kg a tím jen potvrdil, že vítězství si rozhodně zasloužil. Rosťovi se vedlo také velmi dobře. Třemi úspěšnými pokusy – 190, 200 a 215 kg – završil své působení na této soutěži.

Výsledky dopolední části:
David Gryc 
 SQ 195 kg, BP 142,5 kg, DL 220 kg – TOTAL 557,5 kg
Rostislav Hořava – SQ 215 kg, BP 120 kg, DL 212,5 kg – TOTAL 547,5 KG
Dominik Hořava – SQ 190 kg, BP 110 kg, DL 212,5 kg – TOTAL 507,5 KG

Tím bylo naše zápolení na těchto závodech ukončeno. Po přibližně hodinové pauze přišlo očekávané vyhlášení výsledků. David Gryc s total 557,5 obsadil konečné osmé místo mezi obrovskou konkurencí mužů do 90 kg. O něco lépe se umístil Rosťa Hořava, který skončil v kategorii dorostenců 17-19 let na krásné třetím místě, kdy rozdíl druhé a třetí příčky musela určit až hmotnost závodníka. Jeho bratr Dominik naprosto suverénně převálcoval veškerou konkurenci v jeho kategorii a z Púchova si nakonec odvezl s totalem 507,5 kg zlatou medaili.

Závěrečné hodnocení

Závody byly u konce a my mohli spokojeně odjet domů. Na závody náš tým přijížděl v roli podceňovaného outsidera, který mohl jedině překvapit. A tak se také stalo – všichni naši závodníci ze sebe vymáčkli výkony na hranici jejich osobního maxima a jen díky tomu jsme si mohli z Púchova odvézt hned čtyři cenné kovy. Jedna zlatá, jedna stříbrná a dvě bronzové medaile – tak znělo závěrečné zúčtování našeho oddílu. V celkovém hodnocení týmů jsme se umístili na 15. příčce ze 40 oddílu, což je také velmi pěkný výsledek.

Velké poděkování patří především našemu řidičovi Lukášovi a fotografce Markétě, kteří s námi celý den vydrželi sedět v hale a podporovali nás. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat také SAST, FČST, AWPC Slovakia a pořadatelskému oddílu Iron Gym Púchov za zorganizování skvělých závodů a hladký průběh celé soutěže.

Video

 

 

 

Similar Articles

Klobucký silák – ... Dne 13. 8. 2016 se čtyři členové Raw Power Jedovnice, a to David Gryc, Kamil Ševčík, Rosťa a Dominik Hořavovi, zúčastnili 4. ročníku strongmanských závodů Klobucký silák.
MČSR v silovém trojboji... Dne 8. dubna 2016 se náš oddíl zúčastnil svých historicky prvních závodů, které se konaly ve slovenském Púchově zhruba půl hodiny cesty od hranic s Českou republikou.