Klobucký silák – 13.8.2016

Dne 13. 8. 2016 se čtyři členové Raw Power Jedovnice, a to David Gryc, Kamil Ševčík, Rosťa a Dominik Hořavovi, zúčastnili 4. ročníku strongmanských závodů Klobucký silák.


Jednalo se o trochu netradiční strongmanské závody v rozdělení disciplín. Byly dvě kola o více disciplínách, což dělá závody ve Valašských Kloboukách unikátními. Většinou bývá jedna, dvě, nebo medley tří disciplín.

d2

Soutěžilo se v kategoriích muži do 95 kg, muži nad 95 kg a ženy. Všichni naši kluci byly v kategorii muži do 95 kg. Kluci Hořavovi usilovně shazovali přebytečná kila, aby se do kategorie vlezli. Dominik dokonce od rána skoro nepil a nejedl, navážil 94,9 kg a bez jídla šel rovnou na plac, což si zaslouží obrovské uznání.

1. kolo bylo tak trochu rozehřívací, kluci se poprali s těmito disciplínami:
– car pull 1,6t do mírného kopce
– power stairs (schody síly) – 3x 160 kg, 3x 150 kg
– car deadlift 200+ kg

Toto kolo zvládl nejlíp Rosťa Hořava časem 1:11, dále Dominik Hořava časem 1:13, Kamil Ševčík časem 1:34 a David Gryc časem 1:28. David dostal za neúspěšný cardeadlift penalizaci 30 sekund.

Ve 2. kole nás čekalo těchto 8 náročných disciplín:
– atlas stone 110 kg
– log lift 75 kg
– tire flip 2x 350 kg
– dumpbell press 40 kg
– conans wheel 160 kg
– farmers walk 2x 80 kg
– beer keg lift 62 kg
– sledge pull 105 kg

img_2087

Tady si všichni závodníci sáhli na dno svých sil. Disciplín bylo 8 a někteří kluci se s nimi rvali i 5 minut. Někteří závodníci kolo nedokončili, ale i přesto si od početného publika vysloužili obrovský potlesk. Publikum bylo vynikající a podporovali každého závodníka.
V tomto kole si nejlíp vedl Kamil Ševčík s časem 3:17, dále David Gryc s časem 4:22, Rosťa Hořava s časem 5:34 a Dominik Hořava s časem 5:50.

Pro kluky to byla obrovská zkušenost. Pro některé to byly první strongmanské závody a pro všechny poučení, že trénovat do selhání nestačí. Strongman závody jsou tak extrémní, že se závodník dostane daleko za hranici sil.

Celkové pořadí:
Kamil Ševčík – 6. místo
David Gryc – 8. místo
Dominik Hořava – 9. místo
Rosťa Hořava – 10. místo

Zlatým hřebem celých závodů byla exhibice Petra Petráše, který potáhl 400 kg na mrtvý tah!

Obrovské poděkování patří pořadatelům z Valašských klobouků, kteří zvládli organizování na jedničku. Dále Klobúckému publiku, které čítalo přes 200 lidí, což je na tyto soutěže nadstandartní, kteří povzbuzovali každého závodníka. Závody byly pro kluky vynikající zkouškou do trochu jiného odvětví silových sportů a odvezli si cenné zkušenosti. Na zpáteční dvouhodinové cestě panovala dobrá atmosféra s vidinou oslav a odreagování se na vesnické hodové zábavě, kde zakončili jednu část závodních příprav a mohli se pustit do příprav na další závody.

Similar Articles

Klobucký silák – ... Dne 13. 8. 2016 se čtyři členové Raw Power Jedovnice, a to David Gryc, Kamil Ševčík, Rosťa a Dominik Hořavovi, zúčastnili 4. ročníku strongmanských závodů Klobucký silák.
MČSR v silovém trojboji... Dne 8. dubna 2016 se náš oddíl zúčastnil svých historicky prvních závodů, které se konaly ve slovenském Púchově zhruba půl hodiny cesty od hranic s Českou republikou.